info@serensurucukursu.net
A Sınıfı Motosiklet Ehliyeti

A Sınıfı Motosiklet Ehliyeti
A – A1 – A2 Sınıfı Ehliyet, karayollarında sayısı giderek artan motosikletler için bilindiği gibi kişilerin özel ehliyetalması gerekmektedir. Kullanılan motosikletin özelliğine bağlı olarak; A, A1 ya da A2 olarak nitelendirilen bu ehliyetlerde kişilerin sadece yaş şartını tamamlaması ise yeterli olmayacaktır. 

Bununla birlikte, sağlık raporunun sorunsuz bir şekilde alınması, sürücü kursu tarafından verilen eğitimlerde devamsızlık yapılmaması ve de motor ehliyeti için en önemli şart olan yazılı ve uygulamalı sınavın sorunsuz bir şekilde geçilmesi gerekmektedir. Kişiler katılacakları eğitimlerde hem teorik hem de uygulamalı bir şekilde eğitim alacaktır.

Motor ehliyeti alacak olan kişilerin başvuruda bulunacakları ehliyet türü doğrudan kullanacakları motorun tekerlek sayısına ve motor gücüne bağlı olarak belirlenmiştir. Kendi içerisinde 5 sınıfa ayrılmış oaln bu ehliyetlerde, motor tekerleğinin 2, 3 ya da 4 tekerlekli olmasına göre, şu şekilde sınıflandırması bulunmaktadır.Çayyolu sürücü kursu olarak sürücü kursumuzu aradınız ve bizi buldunuz. Bundan sonraki adım sürücü kursumuza kayıt olup profesyonel eğitmenlerimiz ile kursiyer derslerimize katılmaktadır.Sürücü kursu fiyatları ve bilgi için bizi arayınız.A Sınıfı Motosiklet Ehliyeti